جستجو

Slider-USA

چرا آمریکا ؟تحصیل در آمریکاکاردر آمریکا

چرا امریکا؟

ایالات متحده امریکا از کشورهایی است که افراد زیادی را به دلیل داشتن امکانات بسیار عالی برای زندگی به خود دعوت می‌کند. امکان داشتن شغل پر درآمد در کشوری که اقتصاد آن از شرایط خوبی برخوردار است، دلیلی کافی است که این کشور را نیز به فهرست کشورهایی که می‌توانید برای مهاجرت به آن فکر می‌کنید، اضافه کنید.

 

ویژگی‌های وسوسه برانگیز ایالات متحده برای مهاجرت و سفر

بهداشت و درمان: پزشکی در این کشور در رأس نوآوری‌ها قرار دارد و از سال 1975 تا به حال 9 مورد از ابداعات مهم پزشکی توسط متخصصان به ثبت رسیده است. اغلب امریکایی‌ها هستند که توانسته‌اند جایزه نوبل پزشکی را از سال 1966 از آن خود کنند. همچنین، از سال 1989 تا 2002 سقف سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بیوتکنولوژی در این کشور 4 برابر کشورهای اروپایی است.

تحصیلات: در کمتر کشوری این امکان وجود دارد که مطابق رتبه‌بندی بین‌المللی 13 یا 15 کالج در آن در فهرست 20 مؤسسه آموزشی برتر دنیا باشد. به گفته سازمان ملل متحد، شاخص آموزشی امریکا 0.97 است و در رتبه دوازدهم در جهان قرار دارد. 84.6 درصد امریکایی­ بالای 25 سال فارغ­التحصیل از دبیرستان، 52.6 درصد وارد شده به کالج، 27.2 درصد دارای مدرک لیسانس و 9.6 درصد دارای مدرک تحصیلات تکمیلی هستند که نشان از سطح بالای تحصیلات در این کشور است.

اقتصاد: بر همه محرز است که دلار امریکا مهم­ترین ارز جهان است. از سال 1983 تا 2008، رشد واقعی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده 3.3 درصد و رشد کشورهای G7 (فرانسه، آلمان، انگلستان، ایتالیا، ژاپن، امریکا و کانادا) 2.3 درصد بوده است.

استخدام مشاغل: نرخ بیکاری در ایالات متحده بسیار پایین است. طبق آمار اداره کار، نرخ بیکاری در این کشور از سال 1948 تا سال 2015 به طور میانگین 5.83 درصد اعلام شده است. مطابق اداره آمار کارگری، مرخصی استعلاجی برای 74 درصد شاغلان تمام وقت با حقوق است. این کشور در سال 2009 پس از لوکزامبورگ و نروژ، بیشترین میزان نیروی کار را داشت. از نظر بهره­وری در هر ساعت کار، پس از این دو کشور و هلند در رتبه چهارم قرار گرفت.

سبک زندگی: مردم این کشور بالاترین درآمد خانوار و کارمند را در میان کشورهای جهان دارند. این کشور توانست در سال 2007 از نظر درآمد متوسط خانوار رتبه دوم جهان را کسب کند. در ماه مارس سال 2013، شاخص جهانی امنیت غذایی (Global Food Security Index) رتبه اول مقرون به صرفه بودن غذا و امنیت غذایی را به این کشور داد.

فضای زندگی: مشکلی که بیشتر کشورها در شهرهای بزرگ با آن درگیر هستند فضای زندگی است. اما هر امریکایی به طور متوسط دو برابر کشورهای اروپایی فضا برای زندگی دارد. برنامه عمران ملل متحد (United Nations Development Programme) در سال 2013 به این کشور رتبه پنجم شاخص توسعه انسانی در میان 187 کشور را داد.

طبیعت امریکا: اکولوژی امریکا از تنوع بسیاری برخوردار است. حدود 17 هزار گونه گیاه آوندی در سرزمین اصلی ایالات متحده امریکا (سرزمین اصلی ایالات متحده امریکا شامل ۴۸ ایالت این کشور به علاوه منطقه کلمبیا به جز ایالت‌های آلاسکا و هاوایی است که با دیگر ایالت‌ها ارتباط مستقیم زمینی ندارند) و آلاسکا وجود دارد و بیش از 1800 گونه گیاه گلدار در هاوایی دیده شده است. 428 گونه پستاندار، 784 گونه پرنده، 311 گونه خزنده و 295 گونه دوزیست نشان دهنده بالا بودن تنوع زیستی در این کشور است. همچنین، ایالات متحده 58 پارک ملی و صدها پارک، جنگل و منطقه بیابانی با مدیریت فدرال دارد. دولت این کشور توانسته است حدود 28 درصد مناطق زمینی کشور را در اختیار بگیرد و تحت حفاظت قرار دهد.

غذاها: در سال 1970 فروش غذا و نوشیدنی در ایالات متحده 42.8 میلیارد دلار بوده و این رقم در سال 2013 به 659.31 میلیارد دلار تغییر یافته است. این کشور با داشتن بیشتر از 600 هزار رستوران و حدود 13 میلیون کارمند، به خوبی پاسخ‌گوی خواسته­های مشتریان از نظر قیمت، کیفیت غذا و تنوع غذایی است.

حمل و نقل: حمل و نقل شخصی در این کشور به وسیله خودرو انجام می‌شود. یکی از طولانی­ترین سیستم­های بزرگراه­های جهان با حدود 4 میلیون مایل جاده عمومی در این کشور قرار دارد. این کشور دومین بازار بزرگ خودرو در جهان را به خود اختصاص داده است و بالاترین میزان مالکیت خودرو در سراسر جهان را دارد (765 وسیله نقلیه به ازای هزار نفر). سیستم راه ­آهن نیز در این کشور در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته است. ایالات متحده سه خط مستقیم هوایی مهم دارد. نکته جالب این است که 12 مورد از 30 فرودگاه پر رفت­ و آمد در دنیا در این کشور واقع شده است.

علوم و فناوری: ایالات متحده از اواخر قرن نوزدهم در زمینه تحقیقات علمی و نوآوری‌های تکنولوژیکی پیشگام بوده است. در آوریل 2010، 77 درصد خانواده‌های امریکایی دست‌کم یک کامپیوتر و 68 درصد نیز سرویس اینترنت با پهنای باند بالا داشتند. در سال 2011 نیز 85 درصد مردم این کشور صاحب تلفن همراه شدند. استفاده از اینترنت با سطح آزادی بالا در جهان بسیار شهرت دارد. در قرن حاضر، 64 درصد بودجه تحقیق و توسعه این کشور توسط بخش خصوصی تأمین می‌شود و این کشور نقش مؤثری در تحقیقات علمی در تمام دنیا دارد.

تحصیل در ایالات متحده امریکا

شما در هر سطحی که باشید می‌توانید با توجه به آن گزینه مناسب خود را برای تحصیل در امریکا انتخاب کنید. در این کشور دوره‌های تحصیلات تکمیلی مختلفی با برنامه‌ها و هزینه‌های گوناگون مناسب با تمام شرایط ارائه می‌شود.

 

مزایای تحصیل در ایالات متحده

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در امریکا یافتن شبکه ارتباطات گسترده است که شما را در رسیدن به اهدافتان کمک خواهد کرد.

دیگر مزیت تحصیل در امریکا، تقویت مهارت‌های لازم و یادگیری زبان انگلیسی است. ثبت نام در یک دوره فشرده زبان بسیار در یادگیری زبان و برقراری ارتباط به شما کمک خواهد کرد.

به دلیل اعتباری که مراکز تحصیلی این کشور دارد، دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های آن به طور حتم فرصت‌های شغلی بسیاری را در اختیار شما قرار خواهد داد. امریکا به دلیل تمایل افراد برای تطبیق یافتن با فرهنگ این کشور، امکان استفاده از فناوری روز دنیا، فرصت­های تحقیقاتی فراوان، برتری سطح تحصیلی، تنوع برنامه­های تحصیلی و فرصت کسب تجربه­های بی نظیر در زمینه مطالعاتی دلخواه بالاترین میزان دانشجویان بین‌المللی را در خود جای داده است.

 

گسترش آگاهی جهانی با تحصیل در کشور امریکا

طی برنامه­های تابستانی، ترمی و یک ساله در این کشور، فرصت بهبود زبان انگلیسی از طریق کلاس­های آموزشی و زندگی در کنار خانواده­های میزبان فراهم خواهد شد. زندگی با خانواده‌های میزبان در زمان تحصیل در امریکا به شما کمک می­کند با فرهنگ این کشور از نزدیک آشنا و با آن مأنوس شوید. همنشینی با افراد از سراسر جهان با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف نیز این فرصت را برای شما به وجود می‌آورد.

 

سرمایه‌گذاری برای آینده حرفه­ای

تحصیل در دوره­های ترکیبی هم‌زمان با تحصیل در ایالات متحده که برای ترغیب دانشجویان به اتمام تحصیل هستند، سرمایه‌گذاری ایده آلی برای آنها محسوب می‌شوند. مثلاً دانشجو می‌تواند فرهنگ امریکا و انگلستان را در کلاس­های آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) بیاموزد یا کلاس­های کاملاً انگلیسی زبان را انتخاب کند.

تحصیل در خارج از کشور تجربه‌ای متفاوت و تازه برای افراد خواهد بود. اگر در این زمینه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، به بخش منابع ما مراجعه کنید.

 

بررسی سیستم آموزشی امریکا

امریکا بهترین سیستم آموزشی جهان را داراست و برنامه­هایی فوق‌ العاده در همه زمینه­های آموزشی دارد. در سطح کارشناسی، علاوه بر دوره­های حرفه­ای دوره­های سنتی نیز برگزار می‌شوند. دانشجویان در سطح تحصیلات تکمیلی فرصت برقراری ارتباط با افراد مهم رشته خود و انجام تحقیقات را خواهند داشت.

 

مؤسسه‌های آموزش عالی ایالات متحده به شرح زیر طبقه­بندی می­شوند:

·         ثبت نام در دوره­های دو ساله مؤسسه‌های دولتی ارزان‌ترین مورد است که به آن کالج­های شهری، فنی یا عمومی گفته می‌شود. میانگین شهریه این مؤسسه‌ها 2527 دلار در سال و شهریه ارزان­ترین آن­ها 560 دلار است.

·         مؤسسه‌های فنی که کالج شهری یا کالج عمومی نیز نامیده می­شوند دوره­های دو یا سه ساله آموزش نیمه حرفه­ای رشته­هایی مانند تکنسین پزشکی، مهندسی یا دندان پزشکی را ارائه می­دهند. این کالج­ها گواهی‌نامه و مدارک مرتبط که قابل انتقال باشد به شما اعطا خواهند کرد. حدود 1200 مؤسسه آموزشی دو ساله در امریکا وجود دارد که نزدیک به 11 میلیون دانشجو در آن­ها تحصیل می‌کنند.

برای دریافت مدرک در ایالات متحده دو مسیر باید طی شود:

     ـ آماده­سازی دانشجو برای ورود مستقیم به بازار کار

     ـ آماده­سازی دانشجو و آموزش آکادمیک که به طور معمول برای رشته­های علوم یا هنر قابل انجام است.

·         تمام گواهی‌نامه­های تکمیلی و مدرک دکترای علوم کاربردی قابل انتقال نخواهند بود. بیشتر فارغ التحصیلان این مؤسسه‌های فنی بعد از پایان دوره دو ساله، برای تکمیل تحصیلات خود در این سطح به دوره­های چهار ساله کالج یا دانشگاه وارد می­شوند.

دانشجویان برای آمادگی ورود به دوره‌های دانشگاهی، می‌توانند در دوره­های فشرده زبان انگلیسی یا دوره­های انگلیسی که مؤسسه‌ها به عنوان زبان دوم ارائه می‌دهند شرکت کنند.

·         آموزش حرفه­ای نهایی یا TOE (Terminal Occupational Education) نیز به صورت دوره­های یک تا سه ساله ارائه می‌شود. این آموزش‌ها دانشجویان را برای اشتغال سریع آماده می­کنند. به آنها دوره­های مطالعات فنی نیز گفته می‌شود. اما این دوره‌ها برای ادامه تحصیل در کالج­ها یا دوره­های چهار ساله دانشگاهی معمول مناسب نیستند.

·         دانشگاه یا کالج هنرهای لیبرال، تحصیلات دانشگاهی را ارائه می‌دهند که ترکیبی از  مطالعات انسان­شناسی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی است. واژه کالج بیشتر برای مطالعات مقطع کارشناسی به کار می‌رود. کالج­ها می‌توانند مؤسسه­ای خصوصی و مستقل یا بخشی از یک دانشگاه بزرگ باشند که برنامه­های مقطع کارشناسی را عرضه می‌کند. در این کالج‌ها دوره‌های موسیقی و هنرهای زیبا آموزش داده می‌شوند. البته این امکان در آکادمی­های تخصصی، مدرسه‌ها و کنسرواتوارها نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مرکز مشاوره مراجعه کنید.

·         پس از پایان دوره چهار ساله در مقطع کارشناسی مدرک لیسانس به دانشجو اعطا می­شود. مدرک کارشناسی هنر یا کارشناسی علوم به افرادی داده می‌شود که تعدادی واحد مشخص را گذرانده باشند. 120 واحد که شامل 40 عنوان درسی می‌شود، برای سیستم­های ترمیک و 180 واحد برای سیستم­های فصلی در نظر گرفته شده است. سال‌های مقاطع تحصیلی کارشناسی به ترتیب  Freshman (جدیدالورود)، Sophomore (دانشجوی سال دوم)، Junior (پایین‌تر از ارشد) و Senior (ارشد) نامیده می‌شوند. عناوین درسی دو سال اول از واحدهای سطح پایین و عناوین دو سال دوم از واحدهای سطح بالا انتخاب می‌شوند.

 

الگوی تحصیلات در سطوح بالاتر در امریکا شامل موارد زیر هستند:

·         هر دانشجو باید در طی دو سال اول درس‌های پایه را گذرانده باشد که شامل یک سوم درس‌ها می‌شود. ریاضیات، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، یک زبان خارجی و البته زبان انگلیسی این درس‌ها را تشکیل می‌دهند.

·         درس‌هایی مانند دروس تخصصی که برای دانشجو از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، اغلب در دو سال آخر گنجانده شده‌اند و یک چهارم درس‌ها را در بر می‌گیرند.

·         لازم نیست دانشجویان بین­المللی برای ورود به سال اول دوره­های دانشگاه یا کالج را بگذرانند. این احتمال وجود دارد که با دادن آزمون در سطح بالاتری پذیرفته شوند. گاهی دانشجویان با گذراندن واحدهای تابستانی یا گرفتن واحدهای کاری پیش از کالج، مقطع کارشناسی را در کمتر از چهار تمام می‌کنند.

·         دانشجوها باید در دو سال اول تحصیل خود درس‌های اصلی و پایه تاریخ، هنر، علوم اجتماعی و ادبیات را بگذرانند.

·         دروس ماژور را می‌توان زمینه­های مطالعاتی تخصصی دانست که از ابتدای سال سوم تحصیل دانشجو باید آنها را انتخاب کند. در صورتی که دانشجو ماژور روزنامه­نگاری را انتخاب کند، مدرکی که دریافت می‌کند لیسانس هنر در زمینه روزنامه­نگاری خواهد بود. به این ترتیب باید واحدهای درسی مربوط با آن را بگذراند. ویژگی منحصر به فرد سیستم آموزش عالی امریکا انعطاف­پذیری آن برای تغییر ماژور است. تغییر رشته از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد در این کشور بسیار رایج است.

 

انواع مراکز آموزش در امریکا

1- کالج یا دانشگاه ایالتی

دولت محلی یا ایالتی از مدرسه‌های دولتی پشتیبانی می­کند. هر 50 ایالت امریکا دست‌کم یک دانشگاه و چند کالج دولتی را مدیریت می­کنند. به همین علت است که واژه «ایالت» در نام بسیاری از دانشگاه­ها و کالج­های عمومی دیده می‌شود؛ مانند دانشگاه ایالت میشیگان یا دانشگاه ایالت واشنگتن.

2- کالج یا دانشگاه خصوصی

این مدرسه‌ها به صورت خصوصی اداره می‌شوند و شهریه آن­ها از مدارس ایالتی بیشتر است. دانشگاه­ها و کالج­های خصوصی کوچک­تر از مدرسه‌های ایالتی هستند. کالج­ها و دانشگاه­های وابسته به مذاهب نیز خصوصی هستند و دانشجویانی از همه ادیان در آنها ثبت نام می‌کنند. برخی از این مدرسه‌ها ثبت نام دانشجویان با مذهب مشابه مذهب مدرسه را ترجیح می­دهند.

3- مؤسسه فنی

مؤسسه‌های فنی دوره­های حداقل چهار ساله در زمینه فناوری و علوم ارائه می‌دهند. برخی از آنها دوره­های کوتاه مدت و برخی نیز برگزارکننده دوره­های تحصیلات تکمیلی هستند.

 

تحصیلات تکمیلی

مدرسه‌های حرفه­ای و دارای درجات بالا: این مدرسه‌ها دوره­های مطالعاتی ارائه می­کنند که دانشجو با گذراندن آن­ها مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا دریافت خواهد کرد.

دکترا: این درجه شامل چند رشته تخصصی است و اغلب سه تا چهار سال پس از مقطع کارشناسی یا دو تا چهار سال پس از مقطع کارشناسی ارشد طول می‌کشد.

متقاضی دوره دکترا باید واحدهای مورد نیاز برای این مقطع را با معدل متوسط B گذرانده باشد و پس از گذراندن آنها، در یک آزمون جامع و آزمون یک یا چند زبان خارجی شرکت کند. علاوه بر آن، پایان نامه خود را که نتیجه تحقیقاتش است، ارائه و از آن دفاع کند. البته باید یک آزمون شفاهی را نیز پشت سر بگذارد.

برای دریافت اطلاعات دقیق درباره مدارج تحصیلی در امریکا، کاتالوگ‌ها یا بخش مراجع دانشگاه‌ها را ببینید.

مدرک کارشناسی ارشد

M.B.A، M.S، M.A و سایر مدارک حرفه‌ای کارشناسی ارشد حداقل یک سال زمان نیاز دارند و اغلب حدود 18 ماه تا 2 سال طول می‌کشند. دریافت مدرک مقطع کارشناسی ارشد به گذراندن 30 تا 60 واحد درسی با معدل B نیاز دارد.

فارغ التحصیلی مقطع متعاقب کارشناسی ارشد

این مدرک برای افرادی کارایی دارد که قصد دارند دوره تحصیلات تکمیلی را با هدف بهبود حرفه فعلی خود و یا ورود به حرفه­هایی خاص مانند بهداشت، آموزش، مهندسی و علوم کتابخانه­ای به پایان برسانند.

باید به این نکته نیز توجه داشت که دانشجویان برخی ملیت­های مشخص فقط امکان تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند. به همین دلیل باید با انجام تحقیقات کافی برای تحصیل اقدام شود.

برای دریافت پذیرش دوره تحصیلات تکمیلی به مدرک GRE (Graduate Record Examination) نیاز است. دوره­های کارشناسی ارشد مشابه نیز مدارکی از جمله MCAT برای مدرسه‌های پزشکی، GRE یا GMAT برای مدرسه‌های کسب و کار یا LSAT برای مدرسه‌های حقوق درخواست می­کنند.

این دوره به طور معمول به یک یا دو سال زمان نیاز دارد. دوره MBA دو ساله و دوره روزنامه‌نگاری یک ساله است.

بیشتر واحدهای درسی این دوره در کلاس درس برگزار می‌شوند. دانشجو موظف است در پایان دوره یک مقاله پژوهشی طولانی تحت عنوان پایان­نامه کارشناسی ارشد یا پروژه ارائه نماید.

فارغ التحصیلی مقطع متعاقب دکترا

بسیاری از مؤسسات تحصیلات تکمیلی مدرک کارشناسی ارشد را نخستین قدم برای کسب مدرک دکترا می­دانند. اما پیش می‌آید که برخی دانشجویان مستقیم و بدون دریافت این مدرک برای مقطع دکترا اقدام می­کنند. دریافت مدرک دکترا حداقل 3 سال طول می‌کشد که دانشجویان بین­المللی ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشند.

بیشتر داوطلبان دکترا برای موفقیت خود دو سال اول تحصیلشان را صرف شرکت در کلاس‌های آموزشی و سمینارها می­کنند. برای مستندسازی پایان‌نامه یا تز انجام تحقیقات اصلی دست‌کم به یک سال زمان نیاز دارد. در نتیجه، مقاله­ای شامل طرح­ها و دیدگاه­ها حاصل این تحقیقات خواهد بود.

تز دکترا در واقع خلاصه­ای از تحقیقات در یک زمینه موضوعی مشخص است. داوطلبان تحصیل در مقطع دکترا باید حتماً به دو زبان خارجی تسلط داشته باشند. شرکت در یک آزمون شفاهی که مرتبط با تز است و یک آزمون تأیید صلاحیت نیز بخشی از مراحل آن است.

دانشجویان بدون مدرک

دانشجویان بدون مدرک یا دانشجویان ویژه آنهایی هستند که قصد گذراندن دوره­های آموزشی بدون ثبت نام برای دریافت مدرک تحصیلی را دارند که دانشگاه­ها و کالج­ها این دانشجویان را نمی‌پذیرند. دانشجویان بدون مدرک مجاز هستند از تمام امکانات دانشگاهی استفاده کنند و فقط در تعداد واحدهای دریافتی با دانشجویان معمولی اختلاف دارند.

آموزش حرفه­ای

در واقع، آموزش حرفه­ای درباره بسیاری از رشته­ها نوعی تحصیلات تکمیلی به حساب می‌آید. به عنوان مثال، برای کارهای اجتماعی به دو سال، پزشکی به چهار سال و حقوق به سه سال کار بعد از مقطع لیسانس نیاز است. در زمینه­های حرفه­ای مانند معماری، دامپزشکی و دندانپزشکی دانشجو باید پیش از ورود به دوره چهارساله حرفه­ای، چهار سال کار عمومی در کالج انجام دهد.

اعتبار

توصیه می­شود در انتخاب یک مؤسسه معتبر دقت کنید. با وجود 3300 کالج و دانشگاه معتبر منطقه­ای در امریکا، این کشور وزارت آموزش و پرورشی برای نظارت بر کار مؤسسه‌های آموزشی ندارد. برای تضمین کیفیت و شایستگی این مؤسسه‌ها فقط به مجوزهای رسمی اکتفا می‌شود. مؤسسات معتبر این اطمینان را می­دهند که دست‌کم استانداردهای شناسایی شده به وسیله شورای اعتباربخشی دانشگاهی و دپارتمان آموزش و پرورش ایالات متحده در زمینه امکانات دانشگاهی، استادان و برنامه تحصیلی را برآورده می­کنند. اعتباربخشی توسط یک آژانس منطقه­ای مانند انجمن کالج­ها و مدرسه‌های متوسطه انگلستان یا انجمن کالج­ها و مدرسه‌های ایالات میانه می‌تواند به تمام مقاطع یک مؤسسه یا هریک از سطوح تحصیلی و مدارج مربوط در آن مؤسسه تعلق گیرد.

سیستم واحدی

با توجه به تعداد واحدهایی که دانشجو می‌گذراند، می‌تواند مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد دریافت کند. هر درسی واحد، ساعت، ساعت‌های واحدی یا ربع ساعتی دارد. به طور عمومی، هر دو تا سه درس آزمایشگاهی به یک ساعت کلاس نیاز دارد. بار علمی دانشجو در مقطع کارشناسی، 15 تا 17 واحد در ترم یا 12 تا 15 واحد ربع ­ساعتی در نظر گرفته می­شود که برای دانشجویان مقاطع بالاتر 9 تا 12 واحد است.

هر درس تعداد واحد و ساعت معینی دارد که معادل ساعت‌هایی است که دانشجو هر هفته در کلاس می­گذراند. بیشتر درس‌ها 3 تا 5 واحد محسوب می­شوند. مانند تمام دانشگاه‌ها دانشجو برای فارغ ­التحصیل شدن باید تعداد واحدهای مشخصی را با موفقیت بگذراند. دانشجویان خارجی هر ترم با یک برنامه تمام وقت ثبت نام می­شوند.

 

سیستم نمره­ دهی

سیستم نمره­ دهی قابل استفاده در پایان دوره در دانشگاه­ها و کالج­ها با استفاده از حروف و به شکل زیر است:

·         نمره A: ممتاز و عالی

·         نمره B: بالاتر از متوسط 

·         نمره C: متوسط 

·         نمره F: مردود

با این سیستم، دانشجویان مقطع کارشناسی که معدل C یا 2.00 داشته‌اند و همچنین آنها که نمره B یا 3.00 گرفته‌اند، موفق به اخذ مدرک کارشناسی خواهند شد.

برخی مدرسه‌ها نیز از سیستم «پاس/ رد» استفاده می­کنند که تنها ردی و قبولی دانشجویان مشخص می‌شود. برخی مدرسه‌ها نیز ترکیبی از این سیستم و سیستم نمره­دهی را استفاده می­کنند که به دانشجو نمره مردودی یا قبولی در هر درس ارائه می­دهد و بقیه نیز از سیستم نمره­دهی A-F پیروی می­کنند.

عملکرد دانشجویان با میانگین نمرات دریافتی آن­ها یا GPA (Grade Point Average) در هر ترم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. معدل میانگین دانشجو از تقسیم مجموع نمرات بر تعداد ساعت­های واحدی به دست می­آید. هر سال تحصیلی در ایالات متحده 9 ماه است که در هر سال، دو ورودی برای مقاطع تحصیلی در نظر گرفته می­شود. دانشجویان در ماه ژانویه (ترم بهار) یا اوت (ترم پاییز) تحصیل خود را شروع می‌کنند.

 

سبک­های آموزش و یادگیری در دانشگاه‌های امریکا

جالب است که در دانشگاه­ها، کالج­ها و مؤسسات امریکا، روابط بین دانشجویان و استادان غیر رسمی است. استادان ترجیح می­دهند با عناوینی مانند دکتر یا پروفسور خطاب شوند. حتی بعضی از آنها دوست دارند با نام کوچک صدا شوند. دانشجویان می­توانند خارج از کلاس درس با استادان ارتباط خود را حفظ کنند و درباره موضوعات کلاس با آنها وارد بحث شوند.

امریکا محل یادگیری تحلیلی و تفکر انتقادی است و از تبادل ایده­ها استقبال می‌شود. دانشجویان این فرصت را دارند که استادان را در چهارچوب ادب به چالش بکشند و استادان نیز این چالش­ها را توانایی فکری دانشجویان تلقی خواهند کرد و هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید.

 

ویژگی‌های سیستم آموزش عالی در ایالات متحده

محیط کلاس درس: کلاس‌های درس در دانشگاه‌های این کشور بسیار پویا است. کلاس‌ها امکان تشکیل یک سمینار کوچک یا یک سخنرانی بزرگ را دارند. دانشجویان باید توانایی سخنرانی داشته باشند. آنها هرگز نباید سر کلاس منفعل باشند و باید در بحث­های کلاسی شرکت و نظرهای خود را بیان کنند. داشتن قابلیت بیان تفکرات و دفاع از آنها در این کلاس‌ها به خوبی آموزش داده می‌شود که برای دانشجویان بین‌المللی بسیار جنبه پر اهمیتی است. چون ممکن است در هیچ مکان آموزشی نتوانند این توانایی را کسب کنند.

استادان در هر جلسه کتاب­ها و منابع مطالعاتی جدیدی را به دانشجویان معرفی می­کنند. به این شکل، آنها اطلاعات جدید و به‌روز خواهند داشت. برخی دوره­های دانشگاهی نیز طوری برنامه‌ریزی شد‌ه‌اند که دانشجو زمان‌هایی را در آزمایشگاه صرف کند.

نمره دادن به دانشجویان: نمره‌های دانشجویان توسط استادان اعلام می‌شود. میزان مشارکت دانشجو در کلاس در نمره مؤثر است. معمولاً یک امتحان میان ­ترم هم در طی دوره برگزار می­شود. به علاوه، دانشجویان باید یک یا چند مقاله پژوهشی یا گزارش آزمایشگاهی نیز ارائه دهند. آزمون­های کوچک در فواصل منظم از دانشجویان گرفته می‌شود، یعنی آنها همیشه باید آماده امتحان باشند. البته این آزمون­ها تأثیری در نمره نهایی ندارند.

انتقال دانشجو: دانشجویان بین­المللی می­توانند از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر انتقالی بگیرند و در زمان معین  فارغ­ التحصیل شوند.

چشم‌انداز شغلی تجربه‌ای که در محیطی بین‌المللی کسب شده باشد کالایی است که در هر جای جهان می‌توانید برایش مشتری پیدا کنیدبسیاری از کارفرماها در سرتاسر دنیا به دنبال تجارب ناب و گسترده‌اند؛ سطحی از دانش و تطبیق‌پذیری که دانشجویان بین‌المللی همانند شما با تحصیل در رشته و حوزه مورد علاقه‌شان در آمریکا بدست می‌آورند. بسیاری از شرکت‌های آمریکایی به دنبال گسترش تسلط خود در بازار جهانی هستند. این شرکت‌ها اغلب کارمندانی را استخدام می‌کنند که نه تنها به فرهنگ‌ها و زبان‌های متفاوت آشنا هستند، بلکه می‌توانند مکاتبات، مذاکرات و روند معاملات تجاری را در فرهنگ‌های متفاوت تسهیل نمایند. دریافت مدرک از موسسات این کشور مهارت‌ها و ویژگی‌های لازم و مطلوب این شرکت را خواهد داد. از این گذشته، ایالات متحده تنها کشوری نیست که به دنبال گزینه‌های استخدامی برجسته است؛ دانشجویان بین‌المللی همانند شما در دیگر کشورها نیز کاندیدایی منحصر به فرد برای انتخاب هستند. به یاد داشته باشید که شما بهترین بهترین‌ها هستید! بعلاوه، با دریافت مدرک از هر دانشگاه آمریکایی راه برای ورود به حرفه مورد علاقه‌تان باز خواهد بود. در سال‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها و موسسات بین‌المللی توجه زیادی به جلب فارغ‌التحصیلان کارشناسی از میان دانشجویان بین‌الملل با زمینه دانشگاهی قوی و مدارک عالی نشان داده‌اند، سطحی از دانش و مهارت که شما به راحتی با تحصیل در این کشور بدست خواهید آورد. تجاربی که در زمان تحصیل در این کشور بدست خواهید آورد، در کنار تقویت اعتماد به نفس، عزت نفس و مهارت‌های میان فرهنگی، تفکر منتقدانه و ارتباطاتی خود شما را تبدیل به بهترین گزینه برای هر کارفرمایی در گوشه و کنار جهان می‌سازد.

 

با آمریکابیشتر آشنا شوید ... !

برای اطلاعات بیشتر بر روی استان مورد نظر کلیک کنید 

                                                                               

لیست دانشگاه های ممتاز آمریکا

Midlewest Area

Illinois Universities
Indiana Universities
Iowa Universities
Kansas Universities
Michigan Universities
Minesota Universites
Missouri Universities
Nebraska Universities
North Dakota Universities
Ohio Universities
South Dakota Universities
Wisconsin Universities

Northeastern Area

Rhode Island Universities
Massachussetts Universities
Conecticut Universities
Vermont Universities
Maine Universities
New Jersey Universities
New York Universities
Pennsylvania Universities

South Area

Delware Universities
Flodira Universities
Georgia Universities
Mary land Universities
North Carolina Universities
South Carolina Universities
Virginia Universities
West Virginia Universities
Alabama Universities
Kentucky Universities
Mississippi Universities
Tennessee Universities
Arkansas Universities
Lousiana Universities
Oklahama Universities
Texas Universities

West Area

Montana Universities
Woyoming Universities
Colorado Universities
New Mexico Universities
Idaho Universities
Utah Universities
Arizona Universities
Nevada Universities
Washangton Universities
Oregon Universities
California Universities
Alaska Universities
Hawaii Universities

انواع ویزا

برای موفقیت از امروز شروع کنید

ویزای تحصیلی

shadow

با ما در ارتباط باشید

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

(*)

  مجددورودی نامعتبر

تماس با ما

آدرس : تهران ، الهیه ، خیابان نلسون ماندلا شمالی ( آفریقای شمالی ) ، مجتمع مدرن الهیه ، طبقه پنجم اداری ، واحد 30 ، موسسه گسترش دانش کسری
 تلفن: 021-22022822
021-1768

آدرس دفتر ما بر روی نقشه