جستجو

Slider-UK

چرا انگلستان ؟مزایای انگلستانتحصیل در انگلستانکاردر انگلستان

اگر خواهان پیشرفت هستید، انگلستان می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد. انگلستان برای افرادی که به دنبال پیشرفت، زندگی شبانه، فرهنگ و زیبایی طبیعی هستند، مقصدی عالی به شمار می­آید.

بریتانیا شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می­شود. اگر با توجه به مزایایی که این کشور بزرگ اروپایی دارد آن را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید، به مجوز رسمی برای ورود و اقامت احتیاج خواهید داشت. اجازه اقامت برای بیشتر از ۶ ماه برای تحصیل یا کار برای شغل‌هایی مانند پزشکی صادر خواهد شد.

 

ویژگی‌های وسوسه برانگیز کشور انگلستان برای مهاجرت و سفر

·         انگلستان کشوری است که قدمتی هزار ساله دارد. به همین دلیل گشت و گذارها برای افراد عاشق هنر و تاریخ بسیار لذت بخش خواهد بود.

·         اگر اهل موسیقی، هنر و حتی ورزش باشید انگلستان تمام این احساسات را اغنا خواهد کرد و گشت و گذار در خیابان‌ها و موزه‌ها می‌توانند به خوبی وقت‌های آزاد شما را پر کنند.

·         رایگان بودن خدمات بهداشت ملی و مراقبت‌های بهداشتی شامل حال افراد مقیم این کشور می‌شود. این کشور بهترین و مجهزترین بیمارستان‌های دنیا را دارد.

·         فرودگاه‌های بین‌المللی ۲۴ ساعته در این کشور رفت و آمد را نه تنها به این کشور بلکه به کل اروپا آسان می‌کند.

·         برخی از بهترین مدرسه‌ها و دانشگاه‌های جهان را در این کشور پیدا خواهید کرد. کمبریج و آکسفورد گل سر سبد این مراکز هستند.

·         افراد علاقه مند به طبیعت به طور حتم از زندگی در این کشور و دیدن زیبایی‌های بی نظیر آن لذت خواهند برد.

·         غذاهای انگلستان ذائقه شما را پاسخ‌گو خواهند بود. رستوران‌های شهرهایی مانند ادینبورگ و لندن پذیرای شما با غذاهایی خوش مزه هستند.

·         کارهای تمام وقت در انگلستان سالانه ۲۸ روز مرخصی با حقوق و همچنین ۹ روز تعطیلی بانکی بدون حقوق دارند. بهترین زمان سفر تعطیلات کریسمس است که تا سال نو ادامه خواهد داشت.

·         اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، کافی است لهجه محلی که برای زندگی خود انتخاب کرده‌اید را بیاموزید.

بریتانیا شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می­شود.
اگر در اتحادیه اروپا زندگی می­کنید، می­توانید بدون محدودیت­های خاص، به انگلستان مهاجرت کنید. با این حال، اگر می­خواهید از خارج از اتحادیه اروپا وارد انگلستان شوید، به مجوز رسمی برای ورود و اقامت در انگلستان نیاز خواهید داشت. البته این اقامت دائمی نخواهد بود. اجازه اقامت برای بیش از شش ماه عموما برای تحصیل یا اشتغال در حرفه­هایی از جمله پزشکی (در صورتی که از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار باشید) صادر می­شود.

در این قسمت پنج دلیل برای مهاجرت به انگلستان را بررسی می­کنیم:

1.       اقتصاد

اقتصاد بریتانیا ششمین اقتصاد بزرگ جهان است و این کشور تا پیش از رکود جهانی اقتصاد، رشد اقتصادی پایداری داشت. با این حال، کسب و کارها همچنان گسترش یافته و مردم توانایی پیدا کردن شغل مناسب را دارند.

2.       آموزش و پرورش

اگر قصد تحصیل دارید، انگلستان بهترین گزینه خواهد بود. برخی از دانشگاه­های این کشور از جمله کمبریج و آکسفورد، شهرت جهانی دارند.

3.       بهداشت و درمان

کشورهای اندکی در جهان سیستم بهداشت و درمان جامع و خدمات بهداشت ملی مانند انگلستان دارند. اگر شهروند قانونی این کشور باشید، مراقبت­های بهداشت و سلامت برای شما رایگان خواهد بود.

4.       فرهنگ

اندک کشورهایی فرهنگی غنی مانند انگلستان دارند. این کشور مردمی از قومیت­های مختلف و تاریخی طولانی و جالب دارد.

5.       موقعیت جغرافیایی مناسب

انگلستان موقعیت مناسبی برای سفرهای کوتاه و سفر به سایر کشورهای اروپایی دارد. لندن تنها چند ساعت با بسیاری از شهرهای اروپا داشته و قطب مهم سفر در جهان محسوب می­شود. 

·        تحصیل در انگلستان

سیستم آموزش در این کشور از انعطاف زیادی برخوردار است. همین ویژگی این امکان را به وجود می‌آورد که هر فردی بتواند با شیوه زندگی و انگیزه کاری خود مناسب‌ترین را برای خود انتخاب کند. این امکان در این کشور وجود دارد که شما با افرادی با ملیت‌های مختلف سر یک کلاس بنشینید. 

 

مزایای تحصیل در انگلستان

·         مؤسسه‌های آموزشی در این کشور بسیار مشهور هستند و مدرک اخذ شده از آنها ارزش بین‌المللی دارد که یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در بریتانیا است.

·         تحصیل در کشوری که ۵ درصد تحقیق‌های علمی دنیا و ۱۴ درصد مقاله‌های مهم دنیا را از آن خود دارد، خالی از لطف نخواهد بود.

·         همچنین تحصیل و آموزش زیر نظر افراد برجسته و با تحصیلات آکادمیک حرفه‌ای شما را از حمایت‌های خاصی بهره‌مند خواهد کرد.

·         مؤسسه‌های آموزشی در انگلستان از انعطاف زیادی برخوردار هستند و امکان انتخاب دوره‌های ترکیبی آکادمیک و حرفه‌ای را ایجاد می‌کند.

·         روش تدریس و مطالعه در انگلستان فرصت بروز خلاقیت‌ها و توانایی‌ها و بالا رفتن اعتماد به نفس را برای دانش‌آموختگان به همراه خواهد داشت.

·         درجات تحصیلی در این کشور به علایق شما بستگی دارد و اغلب شامل واحدهای تخصصی است.

·         در این کشور انگلیسی‌زبان، این امکان برای افراد فراهم می‌شود که بتوانند مهارت‌های زبانی خود را افزایش دهند.

 

بررسی سیستم آموزشی انگلستان

مقاطع ابتدایی، متوسطه، آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی چهار بخش اصلی سیستم آموزش و پرورش انگلستان هستند. تحصیل در دو مقطع ابتدایی و متوسطه برای کودکان الزامی است.

سیستم آموزش و پرورش در انگلستان به مراحل کلیدی زیر تقسیم می‌شود:

·         مرحل کلیدی اول: 5 تا 7 سال

·         مرحل کلیدی دوم: 7 تا 11 سال

·         مرحل کلیدی سوم: 11 تا 14 سال

·         مرحل کلیدی چهارم: 14 تا 16 سال

ارزیابی دانش‌آموزان در مرحله پایانی یکی از مهم‌ترین مراحل است که در ۱۶ سالگی اتفاق می‌افتد. اگر این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید گواهی GCSE یا گواهی عمومی تحصیلات متوسطه را دریافت خواهید کرد. بعد از پایان تحصلات می‌توانید به دنیای کار وارد شوید.

 

تقسیم‌بندی مقاطع تحصیلی در انگلستان

مقطع ابتدایی: آموزش ابتدایی در این کشور از 5 سالگی شروع می‌شود و تا 11 سالگی ادامه دارد. این مقطع شامل مراحل کلیدی اول و دوم در سیستم آموزشی بریتانیا است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آموزش ابتدایی به صفحه شورای بریتانیا مراجعه شود.

مقطع متوسطه: دانش­آموزان دوره­های کلیدی سوم و چهارم را در سنین 11 تا 16 می‌گذرانند و مدرک GCSE دریافت می­کنند. تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه در این کشور اجباری است، اما بعد از 16 سالگی اختیاری می‌شود.

دوره آموزش عالی: دانش­آموزان پس از پایان تحصیلات مقطع متوسطه می‌توانند تحصیلاتشان را در جهت دریافت EVEL، A و BTEC ادامه دهند. اگر دانشجویی بخواهد به کالج یا دانشگاه وارد شود، باید یکی از این دوره‌ها را تکمیل کند.

دوره تحصیلات تکمیلی: این موضوع در این سایت از اهمیت خاصی برخوردار است و درباره سیستم تحصیلات تکمیلی در انگلستان و نحوه انجام آن برای دانشجویان بین­المللی توضیحاتی ارائه خواهد شد. دانشجویان بین­المللی که دوره معادل دوره آموزش عالی انگلستان را در کشور خود گذرانده باشند، می‌توانند مستقیم به سیستم تحصیلات تکمیلی انگلستان وارد ­شوند.

توضیح: ورود به هر مقطع آموزشی در این کشور شرایط خاص خود را دارد که پیش از ورود به هر دوره بهتر است تحقیقات لازم درباره آن صورت گیرد.

 

دوره­های آنلاین در انگلستان

کلاس‌هایی که به طور غیر حضوری و آنلاین برگزار می‌شوند در دنیای امروز طرف‌داران زیادی دارند. در صورتی  که نمی‌خواهید مهاجرت کنید و قصد گرفتن مدرک از دانشگاه‌های معتبر انگلستان را دارید، گذراندن دوره‌های آنلاین بسیار مناسب خواهد بود. این دوره‌ها مزایای خود را دارند که از جمله می‌توان به برنامه‌ریزی تحصیلی طبق شرایط زندگی خود و صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر و جابه‌جایی اشاره کرد. به علاوه به دوره‌های متنوعی دسترسی خواهید داشت.

چشم‌انداز شغلی تحصیل در انگلستان یکی دیگر از جاذبه‌های این نظام آموزشی است که هر ساله صدها هزار دانشجوی بین‌الملل را برای کسب دانش و فرا گرفتن مهارت‌های متفاوت به خود جلب می‌کند. مهارت‌ها و دانش آکادمیکی که در سال‌های تحصیل خود بدست خواهید آورد، به تنهایی کافی هستند تا شما را تبدیل به منحصر به فردترین گزینه برای انتصاب در هر سمت و شغلی و در هر نقطه‌ای از جهان بسازند! از این گذشته، بخاطر استانداردهای عالی نظام آموزشی انگلستان، شما قطعا به سطحی از مهارت و دانش خواهید رسید که راه را برای ورود به شغل دلخواهتان باز خواهد کرد. بعلاوه، بخاطر فرصت‌های شغلی قابل توجهی که برای فارغ‌التحصیل‌های دانشگاه‌های انگلستان وجود داشته، اغلب دانشجویان بین‌الملل پس از پایان تحصیلاتشان در انگلستان مانده و مشغول به کار می‌شوند

 

با انگلستان بیشتر آشنا شوید ... !

برای اطلاعات بیشتر بر روی استان مورد نظر کلیک کنید 

لیست دانشگاه های ممتاز انگلستان

Oxford Universities - United Kingdom

University of Oxford
Oxford Brookes University

Cambridge Universities - United Kingdom

University of Cambridge
Anglia Ruskin University

London Universities - United Kingdom

Birkbeck, University of London
City, University of London
European School of Economics
Goldsmiths, University of London
Imperial College London
Heythrop College
King's College London
London Business School
London Metropolitan University
London South Bank University
Middlesex University
Queen Mary University of London
Royal College of Art
St George's, University of London
University College London
University of Greenwich
University of London

Bristol Universities - United Kingdom

University of Bristol
University of the West of England

Manchester Universities - United Kingdom

Manchester Metropolitan University
Royal Northern College of Music
The University of Manchester

Sheffield Universities - United Kingdom

Sheffield Hallam University
The University of Sheffield

Birmingham Universities - Australia

Aston University
Birmingham City University
Newman University, Birmingham
University College Birmingham
University of Birmingham

Nottingham Universities - United Kingdom

Nottingham Trent University
The University of Nottingham

Leeds Universities - United Kingdom

Leeds Beckett University
Leeds College of Art
Leeds College of Music
Leeds Trinity University
Northern School of Contemporary Dance
University of Leeds

Liverpool Universities - United Kingdom

Liverpool Hope University
Liverpool Institute for Performing Arts
Liverpool John Moores University
University of Liverpool

Glasgow Universities - United Kingdom

Glasgow Caledonian University
Glasgow School of Art
Royal Conservatoire of Scotland
University of Glasgow
University of Strathclyde

Aberdeen Universities - United Kingdom

Robert Gordon University
University of Aberdeen

انواع ویزا

برای موفقیت از امروز شروع کنید

ویزای اقامت و کار

ویزای تحصیلی

ویزای تجاری

ویزای ازدواج

ویزای درمانی

ویزای ورزشی

ویزای سرمایه گذاری

shadow

با ما در ارتباط باشید

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

(*)

  مجددورودی نامعتبر

تماس با ما

آدرس : تهران ، الهیه ، خیابان نلسون ماندلا شمالی ( آفریقای شمالی ) ، مجتمع مدرن الهیه ، طبقه پنجم اداری ، واحد 30 ، موسسه گسترش دانش کسری
 تلفن: 021-22022822
021-1768

آدرس دفتر ما بر روی نقشه